Телефон: (+38) 068-078-81-07
Email: info@uadir.org.ua
Цілодобово
Бізнес - виробництво вдома у вигляді виготовлення  фігурок
  • 14-жов-2023, 14:33
  • admin
  • 20
  • 0

Бізнес - виробництво вдома у вигляді виготовлення фігурок

Все розпочинається з бажання і, звичайно, самої ідеї для бізнесу. Якщо з бажанням як би все зрозуміло, то ось з ідеями питання залишається відкритим. Адже якщо ми розглянемо ситуацію відсторонено, то можна визначити декілька основних проблем, які повстаюсь перед бізнесменами початківцями і як не дивно, ця проблема не укладаєтьсся в наявності капіталу або умінь (підкреслюю, що йдеться про тих, хто тільки замислюється про початок власної справи), а саме в пошуку відповідної ідеї для власного бізнесу.
Чому саме так? Все досить елементарно. Адже для більшої кількості людей просто не підходять ідеї з торгівлі або з тієї ж сфери послуг, а що стосується ідей з сфери виробництва, то тут повстає проблема наявності стартового капіталу і маси інших проблем, пов’язаних з організацією таких міні цехів.

Але як я люблю повторювати “Гольф на вигадку хитра”, і у сфері виробництва існують реальні ідеї для малого бізнесу, які дозволяють створити виробництво в домашніх умовах. І так Ви запитаєте, а які ж ідеї дозволяють створити виробництво вдома без стартового капіталу?

Насправді таких ідей існує декілька десятків (у всякому випадку з тих, з якими я реально знайомий), але сьогодні хотілося б поговорити про створення міні виробництва вдома у вигляді виготовлення садових фігурок, ну або садових статуеток, тут як Вам більше подобається.

ЧОМУ ВИРОБНИЦТВО НА ДОМУ У ВИГЛЯДІ ВИГОТОВЛЕННЯ ФІГУР І СТАТУЕТОК ВИГІДНО І ПЕРСПЕКТИВНО?

На сьогодні ринок декоративних виробів для прикраси присадибних ділянок або прибудинкових ділянок росте в середньому на 30-40% на рік (останніх декілька років динаміка не змінюється). Причому на відміну від більшості інших ринків, що відчули фінансову кризу 2007 – 2008 років, ринок декоративних виробів продовжував активно рости. Причина такої великої популярності досить проста. На відміну від західних країн у нас подібні прикраси почали з’являється відносно не давно, у всякому випадки в масовому порядку, як наслідок ринок має величезний потенціал. І не лише за рахунок ” залучення” нових клієнтів, але і поступової заміни ” старими” клієнтами своїх раніше куплених фігурок. Власне такому процесу багато в чому сприяє вартість самих виробів. По факту, невеликі садові фігурки коштуєть відносно не дорого, що дозволяє їх досить безболісно оновлювати, говорю у фінансовому плані. Як бачимо, ринок подібних виробів і усього ландшафтного дизайну активно росте і реальних перспектив для зниження темпів його зростання просто немає.

Тепер двома словами про саму технологію і організацію міні виробництва вдома. По факту технологія виготовлення подібних садових фігурок досить проста і складається з декількох основних етапів: етапи роботи із створення фігурок для садових ділянок (виробництва), говоримо про процес з точки зору роботи вдома як виробництво.

  • Знаходимо відповідну модель або ж її створюємо, варіантів тут багато: від простого копіювання (правда, плагіат справа не вдячна і далеко на ній не поїдеш, але стартувати можна) до замовлення макетів у скульпторів. Тут може бути ще один нюанс, який може згодитися новачкам. Достатньо узяти готову фігуру і внести в неї невелику зміну, наприклад, додаємо троянду дівчинці або ж трубку гномові.
  • Виготовленням за допомогою моделі форму. Про саму технологію заливки як і організації подібного виробництва вдома поговоримо в наступній статті. Не забувайте підписатися на блог.
  • Заливаємо в модель бетон або інший матеріал, про це вже в наступній статті;
  • Отримуємо готовий виріб. До речі, для того, щоб фігурки були легші частенько використовують форми, що дозволяють виготовити порожнисті садові фігури.
  • Завершальним етапом такого малого виробництва вдома буде фарбування готовий садових фігурок. Власне саме на цьому етапі вже створюється товарний вид без якого таку статуетку продати буде просто неможливо.

Далі як самі розумієте, слідує продаж готових виробів. Для усього технологічного процесу по виготовленню фігурок цілком підійде невелике приміщення в 30-40 квадратів у дворі власного будинку, власне саме це і робить таке міні виробництво вдома реальним. Цікаво, що на таких невеликих площах створити виробництво, як правило, важко – хоча досвід є, приміром, 20 квадратів досить для роботи із склом. З додаткових вимог – це наявність води (водопровід) і електрики (навіть не 380).

Одне про що треба потурбується, так це про підтримку стабільної температури в приміщенні. Адже зиму ніхто не відміняв, а це морози, та і влітку той же бетон застигає оптимально при середніх температурах в 20-25 градусів ( а цього літа температура була значно вища). Висновок, увесь технологічний процес дозволяє без особливих зусиль організувати таке виробництво в приватному будинку, плюс освоїти технологію виготовлення форм (самостійно) і виливання самих фігурок вдома теж не складе труднощів.

У доказ просто пропоную згадати тим хто старше (приміром ми цим свого часу «страждали») як в дитинстві самостійно виготовляли гіпсові статуетки в домашніх умовах, і це з урахуванням того, що інформації було мало як власне і матеріалів. Але все таки ми їх робили, будучи дітьми і заради інтересу, так що говорити про дорослу людину, що бажає побудувати власний бізнес! 

Думаю таку технологію, освоїти не складе труднощів. Єдиною перешкодою на мій погляд може бути відсутність приватного будинку, тобто в квартирі такий бізнес однозначно налагодити не реально, ця ідея бізнесу виключно підходить для організації виробництва вдома, приватному будинку.

Багато хто скаже: якщо все так добре, чому такий бізнес не відкривають «на кожному розі»? Відповідь досить проста, по-перше, освоюють таке виробництво в домашніх умовах досить активно і назвати цей ринок порожнім буде не коректно, конкуренція на ньому є і досить сильна. По-друге, приблизно два з трьох стратапов в цьому сегменті опиняються не вдалими, з найбанальнішої причини, немає ринку збуту продукції. Тобто, налагодити виробництво вдома виходить швидко, а ось знайти покупців немає. Власне проблематика збуту існує скрізь і нічого тут особливого немає. Уся фішка полягає в правильному підході до самої реалізації продукції. Про що я говорю?

На практиці, все виглядає приблизно таким чином:

Організовують міні виробництво вдома, роблять пару десятків різних статуеток, декількох типів. Все досить не складно. Починають шукати клієнтів. Не знаходять і розчаровуються.

У чому основна помилка? Та в тому, що такий товар роблять під клієнта (в першу чергу), тобто варто спершу поговорити з реалізаторами продукції і спробувати у них отримати замовлення під конкретні вироби, а по-друге найоптимальнішим чином виглядає наступна схема.

При організації такого виробництва вдома, бізнесменові варто відразу ж налагодити власний збут, як правило, у власному дворі розміщують ті ж фігури і дають рекламу типу «Відкрився новий салон садових фігур». Звичайно, оптимально щоб такий будинок розташовувався десь на жвавій трасі. А вже потім починають працювати з оптовими замовниками, таким чином ” вбивається” два зайці. З одного боку, бізнесмен зможе підтримувати бізнес роздрібними продажами, з іншого у Вас буде можливість показати свій товар в усій красі оптовикам.

Ну і звичайно не варто забувати, що обов’язково перед початком такого міні виробництва вдома необхідно сформувати портфоліо садових фігур. Це допоможе проявляти деякий індивідуальний підхід до кожного клієнта, а це у свою чергу дасть можливість заробити не лише гроші, але і репутацію, що в подальшому дозволить спокійно займається цілим сегментів інших суміжних бізнес напрямів, про які поговоримо в наступних статтях. Не забувайте відмічати блог в соц мережах і звичайно підписуватися на мій бізнес блог, Вам буде цікаво.


Схоже за змістом:

Коментарі (0)


Залишити коментар

Навігація