Телефон: (+38) 068-078-81-07
Email: info@uadir.org.ua
Цілодобово
Бізнес організація екскурсій
 • 14-жов-2023, 20:43
 • admin
 • 0
 • 0

Бізнес організація екскурсій

На початку опису даної ідеї для малого бізнесу відразу обмовлюся, що ринок туристичних послуг на сьогоднішній день є одним з найбільш перспективних в Україні.
 Таке твердження базується на кількох фактах:

 1. по-перше, сфера туризм в пострадянських державах повністю розвалилася і на її місці поки що утворився вакуум, який, на жаль, до сьогоднішнього момент повністю не заповнився. Винятком є курортні зони, де такі послуги надаються у великих обсягах, але з власного досвіду можу сказати, що навіть на курортах можна знайти своє «місце під сонцем».
 2. по-друге, тому що суспільство в нашій державі вибудовується по західного типу, тому можна з упевненістю сказати, що і всі тенденції властиві їх соціуму «перекочують» до нас. На заході туризм є не просто сферою діяльності, а цілої культурою з багатомільйонними оборотами. Чому я почав з такого тривалого вступу? Відповідь на це питання одна, з моєї особистої точки зору цей вид бізнесу один з найбільш перспективних для малого бізнесу в стратегічному плані. Так як може дозволити підприємцю, у випадку застосування максимальних зусиль і з невеликим вкладеннями, за короткі терміни перерости з визначення «малий бізнес», в «середній», а може навіть і більше.

Зміст

 

Суть ідеї бізнесу з нуля досить проста – організація екскурсій по певних місцях, в даному випадку місця можуть бути найрізноманітніші, починаючи від руїн фортеці, до унікальних або не дуже унікальних пам’яток. До таких можна віднести досить широкий перелік об’єктів і за великим рахунком все це залежить від Вашого бажання і здібностей.

ЕТАПИ СТВОРЕННЯ ТУРИСТИЧНОГО БІЗНЕСУ

На першому етапі організації подібного бізнесу варто приділити увагу кільком основним етапам реалізації бізнес ідеї:

 • - Перший і найбільш важливий хочете Ви дійсно цим займатися, чи потрібен Вам власний малий бізнес, якщо є позитивну відповідь, тоді все інше є звичайною справою техніки;
 • - Другий визначення місця або краще відразу продумуйте декілька таких турів, для цього починаєте вивчати околиці свого рідного міста, радіус пошуків варто визначити кілометрів 100 не більше, більш далекими маршрутами можна зайнятися пізніше. Інформацію про такі пам’ятки можна знайти в інтернеті, в спілкуванні з друзями, особливо тими, хто любить туризм або активний відпочинок. Постарайтеся максимально все дізнатися про «об’єкті», особливо легенди, оповідання, історію виникнення та інші. Люди, які поїдуть на екскурсію захочуть чогось незвичайного, наприклад, про цілющі властивості того чи іншого джерела, каменю і так далі, або ж героїчну оборону фортеці, де два десятки солдатів трималися два тижні. Такі історії Вам не потрібно вигадувати вони є в кожному регіоні, історична спадщина наших місць дозволяє просто узагальнювати інформацію. Обов’язково потрібно поїхати й самому ретельно все оглянути, можливо, залучити сторожував даних місць і послухати їх історії. Запам’ятайте від того наскільки Ви ретельно і цікаво придумаєте маршрути, залежить успіх Вашого комерційного проекту.
 • - Третій, у міру того як у Вас сформувалася чітка ідея бізнесу з нуля і ви змогли її викласти  на папері, до останнього поставтеся серйозно. Як правило, в ході розповіді великої аудиторії, більшість людей починають губитися і втрачають нитку оповідання, особливо коли будуть задавати питання, а вони будуть. Саме чіткий опис на папері дозволить систематизувати Ваші знання. Також варто задумати про реєстрацію приватного підприємця, а також обов’язково перевірити підлягає цей вид діяльності ліцензуванню. Не бійтеся задавати питання, як у податковій, так і у знайомих. На перших етапах бухгалтер Вам не потрібен, а от все оформити варто. Моя порада знайти фахівця отримати у нього консультацію, як про порядок реєстрації малого бізнесу, так і способи мінімізації оподаткування для малого бізнесу. Повірте, вони є і платити потрібно буде не багато, але працювати можна буде цілком законно.
 • - Четвертий, у Вас є чіткий маршрут, Ви знаєте цікаві історії, при цьому вже тренувалися на знайомих та розповідали цікаві історії с маршруту, розібралися з підприємництвом, залишилося головне знайти клієнтів і заробити прибуток. На цьому етапі є кілька головних завдань, перша знайти перевізника з маршруткою і чітко обумовити, скільки буде коштувати оренда його автотранспорту та провести рекламну компанію. Якщо Ви житель невеликого містечка то найбільш оптимальним для Вас буде відвідування організацій та установ, фірм та реклама безпосередньо або через профспілкового працівника, ну і звичайна реклама в засобах масової інформації і обов’язково в інтернеті. Також особливу увагу варто звернути на проведення реклами в найближчих великих містах, при цьому відразу визначитеся з вартістю з урахуванням збільшення відстані. Якщо Ви житель великого міста, то тут і так все зрозуміло. При проведенні рекламної компанії варто пам’ятати, що сильно велике вкладення грошей в рекламу не є раціональним, але зовсім нічого не витратити, не вийде, тобто постарайтеся скласти якийсь баланс між треба і можу. Оголошення варто давати в першу чергу у безкоштовні газети, замовити листівки і роздати в місцях скупчення людей. Ну і не забувайте про найпримітивніші буклетики та середньої якості візитки.
 • - П’ятий, на цьому етапі все подальше залежить від Вас, просто варто пам’ятати, що не можна здавати після перших невдач, або за відсутності клієнтів, як говорить прислів’я «Москва теж не відразу будувалася». Клієнти з’явитися якщо Все добре організовано і перші з них отримають гарний сервіс, і захоплюючу розповідь, що означатиме хороший відпочинок. Далі рекламою для Вас буде «сарафанне радіо» яке в цій сфері є самим пріоритетним джерелом інформації. Але все-таки не варто забувати про рекламу і в традиційних джерелах.
 • Приклад організації екскурсій в Кам'янці-Подільському

ЯК РЕКЛАМУВАТИ МАЛИЙ туристичний БІЗНЕС З НУЛЯ

Більшість всіх аспектів створення невеликого екскурсійного агентства я Вам описав, до цього можна додати, що організація його і реальне втілення в життя не вимагає практично ніяких фінансових вкладень, тільки Ваше прагнення бажання і можливості правильно все організувати і розповісти. Можна сказати, що це один з реальних рецептів створення бізнесу з «нуля», без капіталовкладень. Ще одні великим плюсом такого малого бізнесу є те, що його організація і впровадження можуть і не вимагати на початковому етапі звільнення з основної роботи, як правило, екскурсії проводять у вихідні, що дозволяє поєднувати і те й інше.

Для того, щоб бути об’єктивним не можу не відзначити, що є й ряд складнощів в даній ідеї для малого бізнесу, перша це необхідно бути комунікабельним і мати хорошу дикцію, а також вміти красиво розповідати. Якщо у Вас це є, то проблем не виникне, а в іншому випадку цьому потрібно вчитися. Ну і організаторські здібності повинні бути присутніми або чітко складайте план дій під час екскурсії. Не забувайте, що ви повинні зробити приємним той час, який люди погодяться провести з Вами за гроші.


Схоже за змістом:

Коментарі (0)


Залишити коментар

Навігація