Телефон: (+38) 068-078-81-07
Email: info@uadir.org.ua
Цілодобово
Ідея малого бізнесу на черв’яках
 • 14-жов-2023, 14:47
 • admin
 • 15
 • 0

Ідея малого бізнесу на черв’яках

Останнім часом більше уваги приділив капіталомістким ідеях, але вчорашня зустріч з однокласником підштовхнула до написання статті про одну оригінальну і разом з тим просту в організації (в тому числі і без грошових вливань) ідеї малого бізнесу з нуля.
В кінці 90-х наш регіон був у стадії великої та глибокої рецесії, знайти роботу було не просто справою випадку, але й великої вдачі та таких же непоганих зв’язків. Саме тоді з цим зіткнувся самим однокласником, який в прямому сенсі слова «бродив» по місту в пошуках роботи, можу сказати, що він сам по собі особистість досить неординарна та не відносився до  гидливих людей. Загалом, посиділи, поговорили, випили пива і тоді в якості жарту, спливла тема ідеї малого бізнесу  та створення власного бізнесу. Взагалі посміялися та розійшлися.

Яке було здивування, коли через півроку я його зустрів на ринку торгуючого звичайними земляними черв’яками на невеликому ринку. Така затія викликала посмішку, але як говоритися гроші не пахнуть і власне людина самостійно без грошових вливань цілком реально почала заробляти, тим більше він сам впевнено розповідав про свій новий бізнес, та з повним захоплення описував перспективи та як він невдовзі створить свій бізнес з нуля. Але навіть тоді до такого бізнесу я не ставився серйозно, власне як і більшість знайомих, як виявилося, ми були не праві вже тоді це була не примха а цілком реальні ідеї малого бізнесу.

За фактом через років п’ять у підпорядкуванні однокласника вже була невелика бригада людей, які активно займалися копанням черв’яків в найближчих з містом регіонах, а він налагодив оптові поставки земляних хробаків в міста.

Працював з розмахом і говорив про розширення свого власного бізнесу і вже нам з усмішкою згадував, як ми не вірили в перспективи ідеї малого бізнесу на хробаках. Але це виявилося не найцікавішим в усій історії з земляними черв’яками в якості ідеї бізнесу.

 Нещодавно прочитав про так звані червоні каліфорнійські черв’яки і стало реально цікаво,  при зустрічі завів розмову про бізнес на земляних черв’яків. Звичайно, той потік інформації, який люб’язно вилив на мене однокласник трохи вразив та змусив задуматися. І так по порядку, що ж з’ясувалося про такий вид діяльності як продаж земляних хробаків і що відносить дану ідеї малого бізнесу не тільки до оригінальних але й реально до однієї з кращих нових ідей малого бізнесу в країні:

 1.     - Ну перший факт як загально прийнятий, черв’яки продають рибалкам, вартість 20-30 штук в окремих регіонах доходить до 8 доларів, є дешевше, але в цілому, якщо перевести в кілограми то вартість одного кілограма наближається до вартості кілограма цінних сортів риби. Дивно звичайно, але факт, власне це і робить ідею однією кращих ідей своєї справи з нуля, чим не перспективні ідеї малого бізнесу.
 2.     - Друге, земляні хробаки дійсно не однакові і справа не тільки в їх вигляді, але і найцікавіше в місці вирощування. Так для лову бичка більше підходить земляний черв’як з важких грунтів, а для «білої» риби оптимально м’які хробаки з перегною. Від того, які саме черв’яки, залежить і куди їх потім більш вигідно продавати.
 3.     - Третє, як не дивно це звучить але просто так добувати черв’яків у великих масштабах стає все більш проблематично, однокласник говорить, що почала підключатися і прокуратура, зелені, всякі інспекції. Тобто просто так піти і почати безперервно копати вже не виходить. Саме це підштовхнуло його до налагодження власного вирощування черв’яків. Без посмішки мені знову не вдалось вислухати його репліки про кращі ідеї малого бізнесу.
 4.     - Четверте, власне випливає із третього, за фактом невелика ідея підробітку вже зараз трансформується в повноцінний бізнес. Тобто реально вирощування земляних хробаків ставлять на повноцінний потік. Та є багато спірних моментів і з усіма я відразу погоджуюсь, але можна просто перевірити.

Так що ось і сміх, і глузування, а за фактом маємо справу з повноцінною ідей бізнесу, при цьому вона також може бути кращою ідеєю бізнесу в маленькому місті. При цьому якщо чесно, по цілому ряду реальних показників дана ідея може належати до розряду кращі ідеї малого бізнесу яку я бачив в реалі за останній рік.

Позитивні сторони даної ідеї малого бізнесу як кращої ідеї для бізнесу з нуля:

 •  Немає необхідності в вкладенні грошей, власне весь бізнес побудований навколо підвального приміщення в якому розміщуються ємкості для розводять черв’яків. З ресурсів потрібні тільки харчові відходи та вода.
 •  Ринок збуту дуже великий, за фактом риболовля стає все більш популярним видом відпочинку, хоча і до цього вона не страждала відсутністю популярності. При цьому наявність наживки – тобто земляного черв’яка, дуже актуально. Самостійно його звичайно накопати можна, але з урахуванням необхідних сил і часу, більшості людей простіше купити. Особливо це відноситься до жителів міста, тай копати червяків літом справа дуже м’яко кажучи не вдячна (рибалки мене зрозуміють). Так що реально попит на продукцію існує.
 •  Не примхливість самих земляних хробаків не потребує наявності спеціальних знань або кваліфікації.

Негативна сторона цього бізнесу тільки одна це саме ставлення до земляним черв’якам, а тим більше до їх вирощування великою кількістю громадян. Хоча можу повторити, гроші не пахнуть так що, справа смаку та власне необхідності.

Також він із задоволення поділився інформацією і про саму технологію вирощування та особливостями того самого червоного каліфорнійського хробака, про що власне і буде наступна стаття. Не забувайте підписатися н


Схоже за змістом:

Коментарі (0)


Залишити коментар

Навігація